Moi przyjaciele byli ze mną dla pieniędzy

PRAWDZIWE HISTORIE

PRAWDZIWE HISTORIE

512 718 wyświetleń495

  Oto Britney, której się poszczęściło - pochodzi z bardzo zamożnej rodziny. Ale nie jest tutaj po to, żeby się chwalić. Niestety każdy ma swoje własne problemy, a jej nie są wcale mniejsze niż innych. Chcecie wiedzieć dlaczego? Największą trudność sprawia jej znalezienie sobie przyjaciół.
  Nasza bohaterka nie uważa siebie za osobę arogancka, snobistyczną czy co tam jeszcze myślą o dzieciach z bogatych rodzin. Jej tata jest bardzo prostym człowiekiem, który wszystko zawdzięcza własnej pracy. Dlatego ta rodzina zawsze żyła w całkiem prosty sposób - nie w wymyślnej rezydencji, ale w zwykłym domu. Ich tata nalegał również, aby dzieci chodziły do normalnych szkół, a nie do jakichś prywatnych placówek z górnej półki.
  Kiedy Britney była mała, nie zauważała nawet różnicy między sobą a innymi dziećmi. Każde z nich miało te same szkolne obowiązki i podobne pasje. Nasza bohaterka jest osobą bardzo towarzyską, więc nie miała problemów ze znalezieniem sobie przyjaciół. Ale kiedy stała się nastolatką i poszła do liceum, sytuacja się zmieniła. Wszyscy dzielili się na grupy i kategorie - to nie była to już jedna gromada dzieci. Britney nie podobał się pomysł szufladkowania ludzi, ale niestety czasem trzeba się dostosować, żeby móc cieszyć się życiem.
  Jako że nasza bohaterka jest dość spokojną osobą, znalazła się w grupie „celebrytów”. Koledzy i koleżanki przyszli do niej i zaproponowali, żeby wspólnie spędzać czas. Dlaczego miałaby odmówić? Wydawali się naprawdę miłymi ludźmi. Dużo rozmawiali o ubraniach, projektantach, gadżetach i o wszystkim, co jest obecnie modne. Właśnie w tamtym momencie Britney zorientowała się, że jej nowi znajomi jakimś sposobem już ją dobrze znali i wiedzieli, z jakiej rodziny pochodzi. To wtedy pojawiły się pierwsze wątpliwości dziewczyny.
  Zaczęła uważnie obserwować swoich kolegów i koleżanki. Tata nauczył ją, że zawsze trzeba sprawdzać ludzi, zanim się im zaufa. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie doświadczyło się sytuacji podobnego zawodu. Ale wszystko wydawało się w porządku. To była to dosyć duża grupa - osiem osób - każda z innego środowiska. Sprawiali wrażenie zwyczajnych ludzi o różnych charakterach - „to dobrze” - myślała Britney. Spędzali razem dużo czasu. Spotykali się także poza szkołą. Dni mijały, a dziewczyna ani razu nie zauważyła żadnego szczególnego zainteresowania majątkiem jej rodziny.
  Nawet nie zorientowała się, kiedy wszystko zaczęło się zmieniać. Zdarzało się, że gdy wychodzili na miasto, jedna czy druga osoba poprosiła ją o kupienie biletów do kina albo kawy. Przysięgali, że oddadzą te pieniądze. Nigdy ich nie zwrócili, a Britney myślała, że to zbyt duży drobiazg, żeby się przypominać. Jednak ich apetyty rosły w miarę jedzenia. Czasami prosili ją, żeby zapłaciła za wszystkich - czy to za kręgle, czy za kawę. Uważała, że to niesprawiedliwe, ale przecież oni byli jej przyjaciółmi i myślała, że to wstyd robić im kłótnie o pieniądze. Sytuacja zaczęła irytować dziewczynę i zastanawiała się: "A jeśli przyjaźnią się ze mną tylko z powodu pieniędzy? A może nawet mnie nie lubią?".
  Przychodzi taki moment, że bicie się z podobnymi myślami staje się paranoją. Britney chciała sprawdzić, czy naprawdę ją lubią, czy raczej podobają im się tylko jej pieniądze. Pewnego dnia kiedy ich spotkała, powiedziała im, że jej rodzina ma problemy finansowe. Widziała, jak wymieniali smutne spojrzenia, nic przy tym nie mówiąc. Wszystko poszło w miarę normalnie i Britney się uspokoiła. Jednak… kiedy zdecydowali się pójść do kina, dziewczyna poprosiła, aby ktoś za nią zapłacił. „Jestem spłukana" - powiedziała. „Przepraszam, oddam, jak tylko będę mogła” - dodała. Ponownie wymienili spojrzenia. Wtedy jedna z jej rzekomych przyjaciółek odezwała się: „Zrozum, nie jesteśmy tak bogaci jak ty i nie możemy cię sponsorować. Wybacz. Może wybierzesz się z nami innym razem”.
  To było to! Teraz wiedziała! Jak mogła nawet pomyśleć, że ktoś nie byłby zainteresowany pieniędzmi jej rodziny! Patrzyła na nich, jak odchodzili rozczarowani i nawet nie zauważyła, że została przy niej Lea. Zapytała: „Hej, potrzebujesz pomocy? "Chcesz pogadać? Rozumiem, że to może być trudne”. Zaproponowała, żeby poszły na kawę, a ona zapłaci. Britney dziękowała Lei z całego serca, ponieważ w jakiś sposób przywróciła jej wiarę w ludzi. Od tamtej pory są najlepszymi przyjaciółkami i nasza bohaterka już nigdy nie wróciła do grupy „celebrytów”.

  Opublikowany 12 dni temu

  Komentarze

  1. Patrycja Borczyk

   Ja nie uwam koledze jest mi winny 11zł i paczkę chipsuw ukrat i zerzar

  2. szweden __

   O kurde pewnie kradli złodzieje somsiady

  3. its me

   Miałam taką samą sytuację. Ta szmata którą mnie wykorzystywała zostawiła mnie bo nie chciałam jej kupić wody bo wzięłam równo 3 złote na picie. Nasza przyjaźń się skończyła dawno i dzięki Bogu. Jej rodzice dowiedzieli się o tej sytuacji, ona też się przyznała. Wydalam na nią ok. 200 zł przez te całe dwa lata. Zawsze było ,,pożycz, oddam,, ale nigdy nie oddała. Byłam głupia bo poprostu ja kochałam i nie wiedziałam że mnie wykorzystuje. Przyjaźń dla mnie to nic, coś co jest bo jest. Jej rodzice oddali mi ok. 200 zł za te całe 2 lata i bardzo się cieszę.

  4. Wilcza104 Matusiak

   Jeśli przyjaciel przjaźni się z tobą żeby coś zyskać to wtedy nie jest przyjacielem

  5. Misiek Roblox

   Angielska wersja lepsza. (Chodzi o dubbing)

  6. Adrian Opozda

   Bo prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie

  7. luna lps

   Ja byłam w mojej poprzedniej szkole tak oszukiwana jak dostałam 5 zł to inne dziewczyny jadł słodycze za moje pieniądze

  8. Kacper Nalepa

   Ja tam nikomu nie ufam ludziom nie warto ufac

  9. gacha life;3

   Miałam taką samą sytuacje 🤔😔😞 ale to była jedna osoba 👩

  10. Elena Ćmikiewicz

   ALE JANUSZE!!!

  11. Filiq

   Też tak mam

  12. Błażej Nieporęcki

   Mam mało kumpli wystarczy mi ją san

  13. Mordy Ady Niczym prady

   Moja klasa to są tak chamskie i fałszywe krowy, 7 lat codziennie... Ale bym chciał zacząć wszystko od nowa... W nowej szkole-z nowymi ludźmi 😢

  14. Chomiczy Świat

   Historia o mnie :C tylko, że chłopakiem jestem xD

  15. FireBread

   Ja z Rosja 😋

  16. Szymon Kośkiewicz

   Ja też jestem bogaty. Tak samo jak reszta mojej klasy.

  17. Wator yt

   Bardzo fajne osoba która robiła to powinna dostać brawa wielkie a mój kolega miał takiego kumpla że przyjaźnił sie znim tylko do informacji żeby go ośmieszyć

  18. Dumka zwiedza YT

   A ja mam najlepszą paczkę na świecie! 😄

  19. Deviam Lie Vi

   Jeśli ktoś ma więcej pieniędzy ale nie czuje się lepszy , oraz chce być tak sam traktowany, nie myśli tak bardzo że jego przyjaciele są tylko dla pieniędzy a zwlasca na samym początku. Wiem to bo sam pochodzę z zamożnej rodziny ale nie myślę o tym że ktoś jest że mną dla pieniędzy tak często, fakt zdarzają się sytuację np. Kiedy wchodzimy na temat pieniędzy zaraz po temacie znajomych bądź są niezrecze sytuację, bądź tak jak tutaj ktoś zbyt często pozyzcza i nie oddaje , ale nie myślę tak bardzo o tym

  20. KLOCKI I JA

   nie należy ufać nikomu to się nie rozczarujesz

  21. Astro Zgredka

   Ja raz specjalnie sie tak przewróciłam obok mojej sąsiadki/BFF Złapała mnie. Prawie się przewróciła ale nie puściła :3

  22. Astro Zgredka

   Ja nie mam tak ze dla własnych intencji sie przyjaźnie. Moja BFF jest najpopularniejsza w klasie a ja to odkryłam po 1 roku przyjaźni.

  23. sonia

   miałam pszyjaciółkę miała na imie iga Iga mnie wykorzystala!!! ja nic nie poradziłam ale znalazłam pszyjaciuł i poprostu bawłam się z nimi i tak zustani na zafsze może nie zostanie na zafsze?

  24. Sarna

   1:20 Jestem w szóstej klasie, a u mnie jest tak już od kilku lat.

  25. Shira Msp

   Jeszcze godz. Temu było 99 tyś a teraz 100 tyś! Gratki!

  26. osu!droid likuto

   Nie słuchaj poszukiwaczy złota, którzy są paskudni jak cholera

  27. Grzegorz Kalbarczyk

   Martynka kalbarczyk

  28. Sandra Wójcik

   Też tak miałam...

  29. liomine Tine

   no mnie nikt nie lubi bo jestem z biednej rodziny i brzydka dlatego w klasie robią mi na złość a nawet jedna z byłyh pszyjaciółek tylko tak gadala by mnie ośmieszyć dowiedziala się o mnie wszystko że jestem biedna itp a potem to rozpowiedziala calej klasie :

  30. Stachuar X11

   najmniej

  31. Stachuar X11

   ja raz dałem najwięcej i z kolegą dostałem najmiej

  32. Lena Pietruszka

   Ojejku strasznie biedna bogata i zdrowa dziewczynka ojejku ...

  33. Golden LIKE

   Jest taka zasada : ,, Każdy płaci za siebie " co innego kiedy zapraszasz dziewczynę do kina albo kupujesz jakiś drobiazg kolezance. Miałam taka sytuacje ze pożyczyłam kolezance 10 zł i nie oddała przez 2 tygodnie i to było na obozie wakacyjny u właśnie mieliśmy wyjeżdżać i nadal nie oddała tych piedziendzy;(( wiec poszłam do rodziców tej dziewczyny i byli bardzo zdziwieni ze proszę żeby ich córka od dala mi 10 zł . W końcu dostałam te pieniądze ale było mi smutno bo potrzebowałam tych pieniędzy wcześniej a ich nie miałam i teraz już nie pożyczam pieniędzy bo po tej sytuacji boje się pożyczać ludziom pieniędzy...

  34. Kora studio

   jak ona poszła do liceum i były grupki tak ja mam zawsze i w żadnej nie jestem:(

  35. Tap Madl

   Tez tam miałam 🙄

  36. papuga tvn abc

   0:25 Bill Gates xD

  37. sprzedawcachleba

   mam a raczej miałem kolegę skur...

  38. 4HorPL !

   A ja mam tak samo ale mam farta ze mam fajnych kolegów

  39. Kiti miti

   Hej 😉

  40. lollol gaming

   Nie jestem bogaty ale wiem jak to jest mieć sztucznych przyjaczuł

  41. kociak pl

   Ja niestety mam podobnie

  42. Joseph goebells

   WEJDŹCIE NA KANAŁ ACTUALLY HAPPENED

  43. XDOSIA SIK

   Ja miałam podobne...kiedyś miałam PRZYJACIÓŁKĘ i ona wydawała się spoko, ale nie zauważyła ze ciągle mną steruje i zachowywalam się jak jej służąca. A gdy się poklucilismy o drobiazg nie mialam osoby która by mnie wspierała w okresie gdy na mnie najerzdzala (Czyli była na mnie zla) i nie zauważyłam jak nasza przyjaźń jest toksyczna, zobaczyłam to dopiero po 3 latach... minęły już 2 lata...ciągle czuje smutek gdy o tym myślę

  44. Ewa iAdam

   Miałam taką samą sytuacje ale po przeprowadzce do Warszawy znalazłam prawdziwa grupę przyjaciol

  45. Integral Love

   Ziggi Starblock XD 02:20

  46. nikt xd

   Na górze prestiż na dole bieda sam dam se like bo nikt mi nie da.😨

  47. Piotr Brylicki

   Ze mną było tak samo

  48. to ja Inglisz 999

   ja tez tak mam nie jesteś sama to straszne uczucie bo nie odróżniam takich ludzi

  49. FireStar

   Jak ja bym chciała być bogata

  50. Tymoteusz

   "Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie"

  51. Dandi & Me

   Jacy okropni :(

  52. Furry Kenket

   To nie wstyd że im wypominasz że ci nie oddali :/ i bardzo dobrze wtedy spostrzegłaś bo jak ci nie oddają to odrazu widać :/ Dlatego ja nie mam bo wiem jak to jest

  53. TDMJamjestmasło

   miałem taką historie gdzie ja zawsze płaciłem za cipsy i napoje a ten gnój kacper Gaczorek ani razu nie zapłacił

  54. Ktoś napewno

   nie zeby cos ale ta historia opowia o mnie -_-

  55. Kuba Puźniak

   ...eeeeeee przypomniałem sobie że moi koledzy nigdy mi nie oddali moich pieniędzy :( :/ >:( >:) już wiem co robić ,mój tata ma wiatrówke 😐🔫😡

  56. Yushi Chan

   Super odc :3 Bogaci szczęścia nie mają :/

  57. Karol Łakota

   Janusze polskości🤑

  58. piotr marduk

   XD

  59. Sremilka 669

   Ja mam niestety straszny problem z zaufaniem do innych. Obecnie jestem w 6 klasie ale problem zaczął się jeszcze na początku roku szkolnego. Było tak, że w połowie 5 klasy doszedł do nas nowy chłopak. Praktycznie od razu się zaprzyjaźniliśmy. Miałam też bardzo dużo przyjaciółek które uważałam za prawdziwe. Ten kolega który doszedł do klasy zaczął jakieś 3 miesiące później niby chodzić z moją przyjaciółką. Bardzo się cieszyłam bo spotykaliśmy się we trójkę przez całe wakacje. Na początku 6 klasy ta moja przyjaciółka zerwała z nim rzekomo przeze mnie, bo moje inne niby przyjaciółki obgadywaly mnie i ona uwierzyła. Było, i jest to dla mnie bardzo trudne bo w kilka dni straciłam wszystkie przyjaciółki. Co najgorsze one wzbudzały we mnie specjalnie poczucie winy mimo że nic nie zrobiłam. Ogólnie uważam że związek w tym wieku to straszna głupota bo oni nawet ze sobą nie rozmawiali. No ale na szczęście został ze mną ten mój przyjaciel, i teraz jest moim bff i jestem za niego w 100% pewna że mnie nie zostawi ❤️

  60. Tonnik PL

   Ja kiedyś zrobiłem jednemu gościowi aferę o 2 grosze, bo wiecie nie chciał mi oddać i przez rok za nim łaziłem. Chodziło tu o zasadę: dziś dwa grosze, jutro dwa złote, a po jutrze dwie dychy.

  61. patiśka lps

   Ktos z mojej rodzinny tez tak mial a wlasciwie miala ale juz znslazła swoich friendsów real

  62. antosia antonia

   mnie nikt w szkole nie lubi bo mam inny odcień skóry:(

  63. Deldaczi Kot

   Ja mam najlepszą przyjaciółkę

  64. Clauduśia PL

   Mhhhhhh.... 1:46 o nie naruto czy to twój Clan?

  65. Żółwik Ninja

   Ja mam przyjaciela, dosyć fajnego. Ale czasami przesądza, mieliśmy zrobić prezentację na geografię wraz z innym kolegą. Spotkaliśmy się w domu mojego przyjaciela, omówiliśmy projekt czytaliśmy kwestię Oskar mój kolega się nie nauczył, a Benio mój "przyjaciel" na to że nic się nie stało. Ja się nauczyłem tylko połowy tekstu ale nie powiedziałem go bo jego matka była w pokoju, a ja się wstydziłem przy niej mówić. I nie powiedziałem, a on do mnie boże Czarek mówiłeś że się nauczyłeś. I mówił że boi się o mnie, że powiem źle na projekcie. Później graliśmy w GTA na PS3 i nie umiałem sterować bo nie mam psa. Ustawił mi wszystkie kody, a ja nie chciałem kodów. Zabiłem się szybko bo jakiś nie znany kod mi dał i zginąłem, a on do mnie "CO ZA DEBIL". I wcześniej do mnie mówili że jestem przyciemniony bo czegoś nie zrozumiałem, albo źle coś zrobiłem. A ja nie umiem się stawiać, więc nic na to nie zareagowałem.

  66. Jerzyk Drogosz

   Miałem 5 przyjaciół okazało się że Mikołaj przepisuje się do innej szkoły w oblęgorku . Pewnego dnia na w-f skręciłem kostkę nauczyciel kazał mi usiąść , ale to nic nie dało. Skakałem przez całą szkołę. A tu do szatni a tu do klasy. Nikt tego nie widział. Jak skączyły się zajeńcia Miłosz pomógł mi zejść ze schodów a Franek poleciał ze szkoły do domu a potem wrócił powiedzieć mi że mój rodzić podjedzie pod szkołę. Teraz wiadomo kto to najlepszy przyjaciel. Adam i Maciek nic nie zrobili. Sprawa potacza się tak że tata bieże mnie do lekarza zbadał mnie i polecił nam stabilizator. Do tont go mam. Dzięki Franku Stępniu

  67. Cati q

   _Świetne!!!_

  68. Klaudia Fogel

   Kiedyś jak byliśmy w sklepie przed lekcjami i porsili żebym za nich zaplacial

  69. Natalia Głuszkowska

   Mnie jedna taka Klaudia oszukiwała codziennie wychodziła ze mną na dwór żebym jej Zdjęcia robiła chciałam już powiedzieć "co ja fotograf jestem?" ale nie byłam na tyle odwazna a teraz żałuję potem chciała żebym jej kupowała w sklepie wszystko co ona sobie zechce i nie oddała mi pieniędzy. Zgłosiłam to do swojego wychowawcy i ona mi potem oddała jakieś 2 złote a dużo razy mnie tak wykożystała więc powinna mi oddać o wiele więcej ale już się upominać nie chciałam ..

  70. Ariana Lps

   Ja jestem bogata i mam auto za 500.000

  71. tuan

   Bo tak sami jest ze mną

  72. bogusia zembala

   Też tak miałam. Moja przyjaciółka Colleen bardzo lubiła kolekcjonować naklejki. Wydawała się bardzo miła. A ja miałam dużo naklejek. Pewnego dnia postanowiłam ją sprawdzić. Więc powiedziałam że nie mam naklejek bo mi się skończyły. To oczywiście nie była prawda. Potem zaczęła być wredna obgadywać przy mnie moje prawdziwe przyjaciółki mówiła na nas kłamstwa przy pani dyrektor i pedagog mieliśmy potem dużo problemów przez 3 dni z rzędu musieliśmy chodzić do pani pedagog. Pewnego normalnego dnia gdy w szatni nie było nikogo przyszła jej mama i mnie w niej zatrzasnęła zaczęła mnie oskarżać o różne rzeczy. Miałam świadków a w szkole na.szczęście były kamery. Moja kuzynka przy tym była i mnie wspierała. Ja i moje przyjaciółki skończyłyśmy z nią przyjaźń a teraz już z nią nie.rozmawiamy. To moja historia.

  73. Gogoleusz

   Moi przyjaciele byli ze mną dla pracy domowej

  74. Kacper Bezczel V2

   Jak to się mówi zdrajcy kłamcy wszystkie kurwy siebie warte

  75. Zuzanna Żoła

  76. Roksaxia Roksaxia

   Da ktos LIKE

  77. Sheila XD

   Też tak miałam :)

  78. Maria piłkarka

   Ja mam 1 przyjaciela ale prawdziwego znamy się od 6lat

  79. Just me

   Wiem coś o fałszywych przyjaciołach...

  80. Paradiss

   Kocham spędzać czas na YT oglądając wasze filmy!

  81. AnimationDay

   to uczucie kiedy jesteś bogatszy od dyrektora

  82. Bruno Dutka

   Czy to napewno prawdziwa historia przecierz w polsce nie płacimy dolarami

  83. Sovel

   Wtf PL-news, przestań mi to pokazywać...

  84. psycho fann

   👇:-D

  85. MATIQ3321

   Lana

  86. W T M L Ø N

   A to ci dopiero... u mnie przez całą podstawówkę i gimnazjum było to szufladkowanie a w szkole średniej się to zmieniło.

  87. xfydr 782

   Mam problem z moim przyjacielem. Raz jest dla mnie miły, raz mnie przezywa

  88. Przemeczke

   Eeee tam. Wszystko można zastąpić odpowiednio dużą kasą. Twoimi przyjaciółmi mogą być Bolek Chrobry i Zygmunt Stary

  89. #Rainbow Dream#

   U mnie tak samo ;-;

  90. natalia Przy.

   Ja nie mam i jest mi źle

  91. Słodka Kotka

   Kocham ten kanał 😍😘

  92. Oreo Games

   U mnie w klasie już są podgrupki, a jestem dopiero w 4 klasie 😉

  93. Karolina

   Ja tak mam nawet w podstawówce. 😑

  94. magda magda

   Bzdura... gorzej jak się nie ma pieniędzy...

  95. Nataaa Arts

   Mam podobnie xD ale jak ktoś odemn pożycza np 30zł to musi oddać 40zł XDDDDD

  96. Maya Minuminati

   Jesteście jak szopy pracze. Kradniecie, ale tylko ze śmietnika.

  97. Avesome Slimes

   *A na końcu wszyscy powiedzieli* *"it's a prank bro"* *Koniec!*

  98. czekolada gaming

   Fajny edukujący film propsy

  99. Luccy ;-;

   Ja czasami pożyczam pieńądze ale potem mi oddają

  100. MEGA ADAM YT wasz adam

   Tacy ludzie dla pieniędzy to gowniarze 😱